נובה

נובה – ניהול ואקדמיה בשירות הקהילה – הינה עמותה רשומה (מלכ"ר) החל משנת 2005. נובה החלה כיוזמה עצמאית של סטודנטים בשנת 2003, אשר ביקשו לסייע לעמותה מאזור הדרום להקים מפעל שמעסיק פגועי נפש. הצורך הברור היה תכנון כלכלי, עסקי מתאים שיאפשר פעילות בת קיימא. כיום נובה היא ארגון מבוסס שמחבר יחד את המגזר החברתי, העסקי והאקדמי על מנת לשפר את יכולות הניהול ואת השרידות של עמותות במגזר השלישי. שירותי הייעוץ העסקי והליווי שפעילי ומתנדבי נובה מספקים למגוון עמותות וארגונים חברתיים, עוזרים למגזר השלישי כולו לתמוך בקהלים רחבים יותר, באופן יעיל ומועיל יותר ולאורך זמן רב יותר. ניהול נכון מאפשר למובילי העמותה למקד את פעילותה ולפתח יוזמות חדשות ומאפשר עבודה רציפה ומתוכננת ללא חרדת סגירה תמידית.

עד היום, נובה הובילה פרויקטים של ייעוץ ותכנון כלכלי ועסקי עם קרוב ל-100 ארגונים חברתיים והפעילה מעל 500 סטודנטים ואנשי עסקים מתנדבים. במסגרת השירותים שנובה מספקת ניתן למצוא בין השאר:

  • סיוע בגיבוש של חזון ואסטרטגיה
  • תכנון ועיצוב של תוכניות עסקיות
  • תוכניות שיווק
  • פיתוח והתאמה של כלי תמחור
  • תוכניות ייעול תפעול
  • כלי מדידה ובקרה

שירותי נובה ניתנו לעמותות וארגונים חברתיים בכל רחבי הארץ העוסקים בתחומים מגוונים כגון: חינוך, נוער בסיכון, ביטחון תזונתי, בע"ח, הנגשה, בעלי צרכים מיוחדים, איכות סביבה, קידום והעצמה נשית ועוד.

באקלים חברתי שעסוק בדחוף, נובה עושה מאמץ לסייע בקידום החשוב ולספק תועלת ארוכת טווח למספר גדול של קהלים לאורך זמן.

החיבור בין אקדמיה – עסקים – וקהילה הינו חיבור חדשני המבוסס על מודל שבו אין מפסידים. החידוש העיקרי הוא בזיהוי הצרכים של כל אחד מהצדדים ובניית המודל של נובה על מנת לענות על כל אחד מהצרכים.

באקדמיה: סטודנטים כשרוניים, הרעבים לעשייה, מעורבות חברתית וצבירת ניסיון עסקי.

בעולם העסקים: מתנדבים הרוצים לרתום את כשרונם, זמנם, ניסיונם והידע שלהם לטובת החברה ומעוניינים לעשות זאת בצורה בה הידע המקצועי שלהם יבוא לידי ביטוי בצורה היעילה ביותר.

בקהילה: הארגונים החברתיים, הם המרוויחים העיקריים מהמודל, והם מקבלים ייעוץ עסקי ברמה גבוהה ביותר, המאפשר להם להגדיל את התשואה החברתית שלהם, ולסייע ליותר צרכני קצה בצורה טובה יותר.

פריטים קשורים