טכנולוגיות מידע בארגוני מגזר שלישי - מדריך למנהל/ת

כלי

טכנולוגיות מידע בארגוני מגזר שלישי - מדריך למנהל/ת

לוגו הארגון

התוכן בדף זה נכתב על ידי אורטל שמלץ


מסמך זה מיועד למנהלים/ות ולעוסקים בתחום הטכנולוגי בארגוני המגזר השלישי, במטרה לסייע להם בתהליכי קבלת ההחלטות בתחום מערכות המידע. המסמך נועד להיות "מורה נבוכים" לתחום, באמצעות הצגת עולם המושגים הרווח, סקירה של משפחות מוצרים וחברות המספקות אותם באופן הרלוונטי למאפיינים ולצרכים של המגזר (מבחינת סוגי המוצרים, עלויות וכד') וכן בהגדרת כללים ועקרונות לצריכה נבונה ואפקטיבית  של שירותי ייעוץ, ספקים ומערכות.

המסמך סוקר אוסף של מוצרים, אך אינו מכסה את המגוון הקיים בשוק, אלא את אלו אשר לדעתנו רלוונטיים לעמותות. בנוסף, מכיוון שמדובר בתחום שמתפתח בקצב מהיר, מומלץ להתעדכן ולהתייעץ עם מומחים בתחום מעבר לכתוב במסמך זה.

שילוב מערכות מידע בתהליכי העבודה של הארגון, הפך לחלק בלתי נפרד משיטות ניהול סטנדרטיות. ארגוני המגזר השלישי, המצויים בתהליכים בלתי פוסקים של התמקצעות, נדרשים לבצע "קפיצת מדרגה" גם בתחומים הטכנולוגיים. השימוש במערכות מידע מסייע לעמותות לתעד, לנהל ולהפיץ את המידע התומך בתהליכי העבודה המקצועיים שלהן.     אין די בקריאת מסמך זה  בכדי  להכריע איזו מערכת מידע ואיזה מוצר דרוש לכם. יש לקיים תהליך מובנה ומעמיק של הגדרת הצרכים והתפוקות הרצויות של הארגון מהמערכת ובחינת מידת הייתכנות שלה לענות על צרכים אלו ובמסגרת התקציב הנתון.

תהליך בחירת מערכת מידע הוא ארוך, מורכב, דורש משאבים כספיים וכן משאבי זמן. פרויקטים רבים נכשלים ואינם מגיעים לכדי מימוש הפוטנציאל שלהם, וזאת אחרי בזבוז משמעותי של משאבי הארגון - זמן וכסף. על מנת להשיג את היעדים של תכנית מחשוב הארגון במשאבים סבירים, ולצמצם את הסיכונים הכרוכים בפרויקט מסוג זה, יש להסתייע בשירותיו של יועץ מקצועי העוסק בתחום ומסוגל ללוות אתכם בתהליך.

אמנם התהליך ארוך, מורכב ודורש משאבים רבים אך התפוקות שלו לארגון רבות ומשמעותיות. מסמך זה נועד לסייע לכם בצעדים הראשונים לקראת כניסתכם לעולם מערכות המידע. נשמח לסייע לכם במידע נוסף.

להורדת המדריך לחצו כאן