הערכת מוכנות לתהליך השפעה משותפת

כלי

הערכת מוכנות לתהליך השפעה משותפת

לוגו הארגון


מבוא ורציונל

Sweden road sign E15.svg

כמו רץ מרתון המכין את גופו ונפשו לקראת המרוץ, גם בתהליכים להשפעה משותפת עלינו להכין היטב את התשתיות והצידה לדרך. הערכת מוכנות הינה שלב מקדים המאפשר לנו להתכונן לקראת המסע הארוך הכרוך בתהליכים מורכבים. לא תמיד אפשר לצפות הצלחה בטוחה בתהליכים מסוג זה, אך הכנה טובה תאפשר תנאים על מנת שהצלחה שכזו תתרחש.

נניח וקבוצה של אנשים, ארגונים, מנהלים או יזמים מזהים בעיה משותפת. גם כאשר כל אלו רואים זה בזה שותפים פוטנציאליים לקידום פתרון לאותה הבעיה, עליהם להעריך את מידת מוכנותם לתהליך עבודה משותף.

כלי זה מציג מספר סוגיות ושאלות מפתח שעלינו לשאול לפני שיוצאים להרפתקה המחייבת של לקידום משותף של פתרון בעיה חברתית מורכבת. בכלי נציע כיצד ניתן להעריך את מוכנותם של השחקנים לתהליך מורכב מסוג זה, תוך התייחסות לסוגיות מפתח אותן צריך לבדוק. כמו כן, נציע דרך לארגון האינפורמציה המתקבלת בתהליך הערכת המוכנות.

מרכיבי הכלי

שלבי הערכת מוכנות.png

נספח 1

כלי זה מבוסס על הנסיון שהצטבר בשיתופים בניהול תהליכי שיח בין מגזריים, קולקטיב אימפקט ומרחבי השפעה, כמו גם על הידע מהעולם על הערכת מוכנות במודל קולקטיב אימפקט. 

שאלות מנחות בתרגיל להערכת המוכנות (התרגיל המלא בקובץ המצ"ב):

שאלות מנחות הערכת מוכנות.jpg

הערכת מוכנות ומעורבות קהילה ( Readiness Assessment &Community Engagement ) הרצאת זום של פיליפ סיאון, 21.9.2016 , מתוך תכנית "המגרש - מובילים קולקטיב אימפקט"

לחץ פעמים להכנסת קוד ההטמעה של הסרטון

לחץ פעמיים להכנסת קוד ההטמעה של הסרטון


להורדת הכלי המלא בקובץ PDF לחצו כאן


מקורות והרחבת קריאה

פרטים נוספים

הקובץ המלא:

הערכת מוכנות לתהליך השפעה משותפת.pdf

קרדיט

נכתב על ידי יעל בן דוד ותמי רובל ליפשיץ בשיתוף עם צוות שיתופים