מנכ"ל חברתי – ניתוח תפקיד

ניהול חברתי זה מקצוע.jpg
מרכיבי תפקיד המנהל החברתי, הדילמות והאתגרים, כלים יישומיים ודוגמאות מהשטח

המנהלים החברתיים הם גורם מפתח בהובלה ובקידום של המגזר השלישי בישראל ושל החברה כולה. ניתוח עומק של תפקיד המנהל החברתי הוא צעד חיוני ביצירת תשתית של ידע יישומי שבכוחה לקדם את מקצוע הניהול החברתי ואת התודעה המגזרית של החברה האזרחית בישראל.

בדצמבר 2009 פרסמנו מסמך שסיכם את תהליך הלמידה הראשוני של "הניהול החברתי בישראל", אשר הציע מתווה לקידום הניהול החברתי כמקצוע בישראל. היה זה השלב הראשון בתהליך רחב ועמוק לפיתוח הניהול החברתי, וחוברת זו היא נדבך נוסף בפיתוח זה. החוברת מציגה תמונה חדשנית, בהירה ושלמה של תפקיד המנהל החברתי בדגש על תפקיד המנכ"ל, על מרכיביו, הכלים המעשיים לביצועו והדילמות שאיתן מתמודדים המנהלים, זאת לצד החברתית דוגמאות ותובנות מהשטח. מטרת החוברת היא להגביר את הלמידה והידע על הניהול החברתי בישראל, בשאיפה לתמוך במנהלים החברתיים ובעוסקים בתחום בקידום ההשפעה שעליה הם אמונים.

תהליך הלמידה לפיתוח זה ארך למעלה משנה וכלל שילוב של ידע מקומי ובינלאומי, יישומי ואקדמי ונשען בעיקר על ידע ושיתוף פעולה של שותפים רבים שתרמו מזמנם, מניסיונם וממרצם לקידום התהליך.

אנו רוצים להודות לצוות התיקוף שכלל 25 מנהלי ארגונים, מנהלות קרנות, נציגים של ארגוני התשתית בישראל, מומחים, יועצים ואנשי אקדמיה; ל-50 המנכ"לים החברתיים שהשתתפו בתיקוף ניתוח התפקיד בסדנאות ובקבוצות מיקוד; לכ-70 מנכ"לים נוספים שחלקו עמנו את התובנות שלהם וענו על סקר אינטרנטי שיצר תמונה מדהימה של תפיסות המנהלים בשטח; לצוות שיתופים ולעוד רבים וטובים - היריעה קצרה מלהכיל את תודתנו לעבודה משותפת זו. תודה גדולה לכולכם.

אנו תקווה שמסמך זה יעזור בקידום הניהול החברתי בישראל, יהיה נעים לקריאה ויפתח צוהר לעולמם המורכב והמרתק של המנהלים החברתיים.

להורדת החוברת המלאה לחצו כאן

תוכן החוברת:

פתח דבר

תקציר מנהלים

פרק 1: ניתוח תפקיד המנכ"ל החברתי

  • אשכול ראשון: המנכ"ל החברתי הוא בעל חזון ומעורר השראה
  • אשכול שני: המנכ"ל החברתי הוא סוכן שינוי
  • אשכול שלישי: המנכ"ל החברתי בונה קשרים ויוצר קהילה
  • אשכול רביעי: המנכ"ל החברתי מפתח משאבים
  • אשכול חמישי: המנכ"ל החברתי מנהל אנשים ותוצאות
  • סיכום: המנכ"ל החברתי משפיע!

פרק 2: "ניהול חברתי זה מקצוע?!" עיקרי הממצאים מתהליך הלמידה הראשוני

פרק 3: על תהליך הלמידה בפיתוח הניהול החברתי

פרק 4: ניתוח תוצאות סקר - מהם תפקידיו של המנכ"ל החברתי

פרק 5: סקירת ספרות - אתגרים ומשימות של המנהלים החברתיים בעולם

Preface

Acknowledgments

Executive Summary

להורדת החוברת המלאה לחצו כאן

פריטים קשורים

פרטים נוספים

הקובץ המלא:

ניהול חברתי זה מקצוע חוברת.pdf

קרדיט

התוכן בדף זה נכתב על ידי יפית מולכו ועדית שדה, עבור תכנית המגרש #01 –מובילים קולקטיב אימפקט