לתת בחוכמה: שאלות מנחות לתרומה אפקטיבית- Give Smart

כלי

לתת בחוכמה: שאלות מנחות לתרומה אפקטיבית- Give Smart

לוגו הארגון

תקציר:

בספרם "לתת בחכמה" סוקרים תומס ג'. טיארני וג'ואל ל. פליישמן שני יועצים מוכרים בתחום הפילנתרופיה, מתוך היכרות מעמיקה של הכותבים עם העולם הפילנתרופי, ומתוך רצון לקדם את העשייה כולה את השאלות החשובות ביותר שכל תורם צריך לשאול את עצמו. שאלות אלו יסייעו לך לשכלל את תהליך התרומה שלך, במטרה להגיע לתוצאות הטובות ביותר שתרומתך יכולה להשיג. הספר מפרט כל שאלה ושאלה ומביא דוגמאות רבות מפעילויות פילנתרופיות שיזמו תורמים בתחומים שונים, שהתחבטו גם הם בשאלות אלה.

מטרת הספר היא הפיכת התהליך הפילנתרופי לתוצאות מעשיות בשטח.

אנו מנגישים לך את תקציר הספר ככלי לשימוש שלך: הוא יכול לסייע לך- תורם מתחיל או מנוסה, להבין כיצד ניתן להפוך את תרומתך למשמעותית יותר.

אנו מנגישים לך את תקציר הספר ככלי לשימוש שלך: הוא יכול לסייע לך- תורם מתחיל או מנוסה, להבין כיצד ניתן להפוך את תרומתך למשמעותית יותר.

גוף הכלי:

הקדמה 

תורמים רבים מתלבטים לגבי גודל התרומה ומטרותיה. גם תורמים מנוסים מתלבטים לגבי הדרך הטובה ביותר להפוך את תרומתם לאפקטיבית ככל האפשר, דרך שבה הם ידעו שתרומתם תיצור שינוי אמיתי. 

כלי זה עוסק בדרכים שיאפשרו לך, התורם, "לתת בחוכמה", לתת בדרך שלא רק תשיג תוצאות, אלא תביא לתוצאות טובות יותר ויותר, תוצאות שימשיכו להשפיע לאורך זמן.

ישנן שלוש אמיתות העומדות בבסיס העולם הפילנתרופי:

1. פילנתרופיה היא אישית

2. התוצאות עלולות להיות מבלבלות

3. מצוינות נובעת מבפנים

מתוך אמיתות אלו, הנתינה הפילנתרופית היא אישית ועל כל פילנתרופ/ית לשאול את עצמו מספר שאלות שיאפיינו את תרומתו.

שש השאלות שעליך, התורם, לשאול את עצמך בפנותך להשקעה חברתית 

• שאלה 1: מהם הערכים שלי ומהן אמונותיי?

עליך להתמקד בגישת נתינה אחת, ולהחליט מהם הערכים והאמונות החשובים לך מכל. עליך להתמקד במטרה ספציפית שאליה תפנה את משאביך, כדי למקסם את השפעת התרומה.

• שאלה 2: מהי "הצלחה" וכיצד אוכל להשיג אותה?

עליך, התורם, להגדיר מהי הצלחה עבורך, ולשפוט על פיה את תוצאות תרומתך. עליך לפתח אסטרטגיית נתינה ולחקור על הפעילות הפילנתרופית שכבר נעשתה בתחום בו אתה מתעניין.

• שאלה 3: מהן המחויבויות שלי?

עליך לקחת על עצמך בגלוי את האחריות להצלחת תרומתך, ולדווח על תוצאות התרומה לסובבים אותך, ואף להשתמש בדרכים יצירתיות למטרת מימוש מטרותיך.

•  שאלה 4: מה עליי לעשות כדי להצליח במשימה?

עליך לבחור באנשים הנכונים למימוש התרומה בדרך הטובה ביותר, להציב אותם בתפקידים המתאימים, לפתח תהליכים שיסייעו להם בעבודתם ולפתח מודל פיננסי לטווח ארוך.

•  שאלה 5: כיצד עליי לעבוד עם העמותות?

עליך לבחור באופן מושכל את העמותות שאיתן תרצה לשתף פעולה, להסכים איתן על מטרה משותפת ועל הקריטריונים למדידת ההצלחה וליצור איתן יחסי שיתוף פוריים.

•  שאלה 6: האם אני משתפר?

עליך לאסוף מידע על תוצאות תרומתך, על פי מדדים ידועים מראש, להעריך האם תרומתך אפקטיבית, ולהמשיך ולפעול כדי למקסם את תרומתך עוד ועוד לאורך זמן.

•  סיכום התהליך

ניתן לקרוא עוד על הספר באתר הספר, הנמצא בכתובת הזו:

https://www.bridgespan.org/services

לתת בחוכמה: עשייה פילנתרופית שמשיגה תוצאות

View more presentations from sheatufim.

לצפייה במצגת התקציר " לתת בחוכמה: עשייה פילנתרופית שמשיגה תוצאות" לחץ/י כאן


לסיום:

שש השאלות שאליהן מתייחסים כותבי הספר דורשות ממך, התורם, להעמיק את ההסתכלות שלך על תהליך הנתינה כולו, על פעולותיך ועל פעולות העמותה שאיתה אתה משתף פעולה. שאלות אלה הן הכרחיות לכל תורם הרוצה לשכלל את תהליך הנתינה, ולהבטיח שתרומתו תשפיע באופן הטוב ביותר.

הבהרות:

כל האמור בכלי זה הינו תקציר של הספר. אין בדברים המלצה מקצועית של שיתופים והתייחסות לתוכן.

כלי זה כתוב בלשון "זכר". הוא מיועד לנשים ולגברים כאחד.


פריטים קשורים