נקודת המבט של התורם: סקירה של מניעי התורמים

מאמר

נקודת המבט של התורם: סקירה של מניעי התורמים

לוגו הארגון

התוכן בדף זה נכתב על ידי ארגון Blackbaud (סוכם עי פז רפפורט עבור שיתופים)


מטרת המאמר Donor Perspectives: An investigation into what drives your donors to give היא להביא את נקודת מבטו של התורם על המגזר השלישי. המאמר, שפורסם בשנת 20122, מבוסס על סקר בינלאומי שנערך בקרב תורמים בבריטניה, בארצות הברית ובאוסטרליה, שבו השתתפו יותר מ-4,000 תורמים. הסקר משקף מגוון רחב של גילאים, של רמות הכנסה ושל רמות השכלה.

מהמאמר עולה כי העמותות לא ממלאות תמיד את צורכי התורמים. העמותות יכולות להשתמש בסקר  זה להבנת הצרכים של התורמים, להתאים את פעילות העמותה לצרכים הללו ובכך לגייס את תרומותיהם באופן יעיל יותר.

המאמר נכתב על ידי Blackbaud, ארגון המעניק משירותיו למגזר השלישי למעלה מ-30 שנה. מטרת הארגון, הפועל בארצות רבות, היא לקדם את פעילותם של הארגונים במגזר, ולסייע להם להשיג את מטרתם באמצעות פרסומים רבים ותוכניות שונות.

תוצאות הסקר

מתוצאות הסקר עולים הבדלים בין התורמים, הנחלקים לפי ארץ המגורים שלהם. בכל ארץ לתורמים יש העדפות אחרות והרגלים אחרים. לפי דיווחי התורמים בכל הארצות, סכומי התרומות האישיות עלו מעט בשנה החולפת. תורמים מארצות הברית דיווחו על תרומות בסכום גדול פי שלוש מהסכום שעליו דיווחו  תורמים בבריטניה או באוסטרליה. להלן פירוט התוצאות:

שינוי בהרגלי הנתינה:

  • התורמים דיווחו על עלייה קלה בסכומי הנתינה האישית בשנה האחרונה - אחוז הנתינה הגבוה ביותר היה באוסטרליה - 11.5%, אחר כך בארצות הברית - 7.8% ולבסוף בבריטניה - 5.2%%.
  • ניתן להבחין בשינוי בין מדינה למדינה בכל הנוגע למוטיבציה לנתינה - בארצות הברית התורמים  מושפעים יותר מהמצב הכלכלי של התורם עצמו, ואילו בבריטניה ובאוסטרליה התורמים מושפעים יותר מהצורך לעזור.
  • בכל הארצות, כאשר התורמים דיווחו על ירידה בסכום התרומה האישית, הסיבה הייתה מצבו הכלכלי של התורם.
  • בכל הארצות, סכום התרומה האישית עולה עם הגיל. תורמים בני 65 ומעלה תורמים לעתים פי שניים או שלוש מתורמים בשנות העשרים או השלושים.

האופן שבו התרומות האישיות לעמותות השתנו בשנה החולפת.png

לחץ/י כאן לקריאת הסיכום המלא: נקודת המבט של התורם: סקירה של מניעי התורמים


לחץ/י כאן לתחום הפילנתרופיה בשיתופים