פילנתרופיה מגוונת, מכילה ויעילה

כלי

פילנתרופיה מגוונת, מכילה ויעילה

לוגו הארגון

תקציר:

מדריך זה נכתב על-ידי ארגון היועצים המקצועיים על שם רוקפלר, ארגון ללא מטרות רווח שמסייע לתורמים מכל העולם לעסוק בעשייה פילנתרופית בצורה מחושבת ויעילה. המדריך תומצת לכלי המונגש לכם כמצגת קלה לשימוש.

מדריך זה מציג את הגישה הפילנתרופית המשתמשת בגיוון ובהכללה ככלים לשיפור הפעילות הפילנתרופית של התורם, העמותה והקרן. המדריך מציג את חשיבותם של הכלים ומסביר כיצד הם יכולים להפוך את תהליך הנתינה ליעיל יותר. המדריך מציג את שאלות המפתח שעל התורם לשאול בתחילת תהליך החשיבה המוכוון לעבר גיוון והכללה, מציג מיתוסים נפוצים הקשורים לגיוון והכללה ומנפץ אותם ומסביר כיצד ניתן לשלב את כלי הגיוון וההכללה בתהליך הפילנתרופי. בכל שלב במדריך מוצגת דוגמה של פעילות פילנתרופית שבה עסקו תורמים בתחומים שונים, שיכולה לשמש דוגמה לתהליך פילנתרופי מגוון ומכליל.

מטרת המדריך היא לסייע לך להכיר את כלי הגיוון וההכללה שיכולים להפוך את תהליך הנתינה שלך ליעיל הרבה יותר, לסייע לך ליצור קשרים משמעותיים עם אנשי מפתח בקהילה ולהפיק את המיטב מפעילות הנתינה בשיתוף עם הקהילה.

אנו מנגישים לך את תקציר המדריך ככלי לשימושך: הוא יכול לסייע לך להבין כיצד להפוך את התהליך הפילנתרופי ליעיל יותר באמצעות גיוון והכללה.

אנו מנגישים לך את תקציר המדריך ככלי לשימושך: הוא יכול לסייע לך להבין כיצד להפוך את התהליך הפילנתרופי ליעיל יותר באמצעות גיוון והכללה.

גוף הכלי:

למצגת על פילנתרופיה מגוונת, מכילה ויעילה לחץ כאן

מה במצגת הכלי?

  • הקדמה - הצגת המדריך ככלי עזר ופירוט החלקים הכלולים במדריך שנועד לסייע בשימוש בכלי הגיוון וההכללה בתהליך הנתינה שלך.
  • הגדרות - הצגת כלי הגיוון וההכללה, הסבר לגבי המהות שלהם והחשיבות שלהם כחלק מהתהליך הפילנתרופי.
  • התחלת התהליך - שלב זה מציג את השאלות שעל התורם לשאול כאשר הוא מתחיל לבנות את התהליך הפילנתרופי שלו באמצעות כלי הגיוון וההכללה. על התורם לחשוב עד כמה הוא מכיר את הקהילה שעבורה הוא פועל, עד כמה האנשים המקבלים את ההחלטות הפילנתרופיות הם האנשים המתאימים ביותר לייצג את אותה קהילה, כיצד עליו להעריך את השפעת התרומה שלו ועוד.
  • ניפוץ המיתוס - בשלב זה מנפץ המדריך כמה מיתוסים או אמונות מוטעות ביחס לגישת הגיוון וההכללה. מיתוס נפוץ לדוגמה הוא האמונה כי רק קרנות גדולות יכולות להרשות לעצמן לאמץ את גישת הגיוון ולהעסיק צוות מגוון או לפנות לאוכלוסייה מגוונת.
  • שילוב הגיוון וההכללה בפילנתרופיה שלך - בשלב זה המדריך מפרט את הפעולות המומלצות שעל התורם לנקוט על מנת לוודא כי תהליך הנתינה שלו משלב בתוכו את גישות הגיוון וההכללה. מדובר בארבע פעולות חיונות לכל תורם - הערכה עצמית של פעילות הנתינה ובחירה באופן הנתינה המתאים הכולל גיוון והכללה; מחקר - התייעצות עם אנשים בעלי רקעים שונים ודעות מגוונות לגבי אופן הפעולה הטוב ביותר ושאילת שאלות רבות לצורך גיוס רעיונות מוצלחים; יצירת תוכנית ראשונית לנתינה ובחינתה מול אנשים ממגוון רקעים; הערכת תוכנית הנתינה מול גורמי מפתח בשטח והתאמתה למשוב המתקבל.
  • השתתפות היא המפתח - המדריך חוזר ומדגיש כי רק מעורבות אמיתית של התורם בשטח והיפתחות למגוון של קולות ודעות תוכל לקדם את הפעילות הפילנתרופית של התורם ולהפוך את תהליך הנתינה שלו ליעיל באמת. תורם שלא ישתמש בכלים אלו יסתכן בפעילות פילנתרופית שמפספסת את המטרה ומבזבזת את תרומתו.
  • סיכום - באמצעות הכללת קולות שונים בתהליך קבלת ההחלטות ניתן לאסוף מידע חיוני וליצור מערכות יחסים מתמשכות שיפחיתו את הסיכון של קבלת החלטות שגויות שיביאו לבזבוז כספי התורם. איסוף מידע מושכל ממקורות רבים ככל האפשר ישקף את הצרכים האמיתיים בשטח ויסייע לך לפעול בצורה נכונה ויעילה.
לסיום

מדריך זה יוכל לסייע לך להכיר את כלי הגיוון וההכללה, כלים חשובים שיכולים לעזור לך במהלך בחירת המטרה הפילנתרופית שלך, בניית התוכנית האסטרטגית שלך ויישומה באופן היעיל ביותר. המדריך חיוני עבור כל תורם המבקש להכיר לעומק את הקהילה שבמסגרתה הוא פועל, ליצור קשרים עם אנשי מפתח בקהילה ולוודא כי הוא פועל באופן הטוב ביותר עבורה. בעולם שבו השונות הולכת וגדלה כלים אלה יוכלו לסייע לתורם להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע לצרכים המשתנים בקהילה ולהתאים את פעילותו אליהם.

הבהרות

כל האמור בכלי זה הינו תקציר של המדריך. אין בדברים המלצה מקצועית של שיתופים והתייחסות לתוכן. כלי זה כתוב בלשון זכר, אך הוא מיועד לנשים ולגברים כאחד. אנו מודים לארגון היועצים המקצועיים על שם רוקפלר על האפשרות להנגיש כלי זה לקהל הישראלי (לחץ/י כאן למדריך המלא באתר הארגון).

למצגת הכלי "פילנתרופיה מגוונת, מכילה ויעילה" בפורמט PDF לחץ כאן