קרן מפעלים מיוחדים - המוסד לביטוח לאומי

אודות הקרן

הקרן למפעלים מיוחדים  מהווה מעין "חממה ליזמים חברתיים" בתחומי הרווחה.

הקרן תומכת ומעודדת פיתוח שירותי רווחה ניסיוניים וחדשניים לקבוצות בסיכון ולקבוצות בעלות צרכים מיוחדים, כגון נשים מוכות, משפחות שאינן מתפקדות, אסירים משוחררים, ילדים עם צרכים מיוחדים, קשישים הסובלים מאלימות, דורשי עבודה, דרי רחוב ועוד.

הקרן מעניקה בית חם ליזמים חברתיים המעוניינים לבנות מודלים לפיתוח שירותי רווחה עתידיים לאוכלוסיות בסיכון. הקרן מלווה את היזמים בהמשגת המודלים ומסייעת להם בהגשת הבקשות.

מטרת הקרן היא לפתח מענים ושירותי רווחה חסרים, שבאמצעותם משפרים תפקוד, התמודדויות ואיכות חיים של אזרחים. התוכניות מופעלות באמצעות הגורמים בקהילה.

מיקום הפעילות

כל הארץ

סוגי המענקים

הקרן פועלת באמצעות קולות קוראים ובאמצעות פניות יזומות לקרן, בדגש על פיתוח שירותי רווחה חדשניים ונסיוניים

מידע ואופן הגשת הבקשה

כל הצעה לסיוע נבחנת על ידי הביטוח הלאומי על פי קריטריונים, המעוגנים בתקנון הקרן, והיא טעונה אישור של מועצת המוסד לביטוח לאומי ושל שר הרווחה והשירותים החברתיים.

פרויקטים בחסות הקרן

הקרן משתתפת במימון פיתוח שירותי רווחה ניסיוניים בקהילה. הקרן תומכת בפיתוח שירותים עבור קבוצות המבוטחות במוסד לביטוח לאומי, כגון: נשים/אמהות, ילדים, קשישים, נכים, מובטלים ואנשי מילואים.

סקירה מהירה

תחומי פעילות והשקעה: רווחה, בעלי צרכים מיוחדים, קשישים, קבוצות סיכון

מיקוד גיאוגרפי: כל הארץ

סכום תרומה ממוצע לארגון: גובה הסיוע של הקרן נקבע לפי שיקולים מקצועיים בהתאם לבדיקת סל השירותים של התכנית, היקף המשתתפים, ריבוי יישובים ועוד.

פרטי קשר


carmelaeb@nioi.gov.il

02-6709559

02-6463092

כתובת

המוסד לביטוח לאומי, שד' ויצמן 13, ירושלים 91909


לקרן זו אין תגיות הוסף תגיות.