קרן קלור לישראל Clore Israel Foundation

על הקרן

קרן קלור ישראל הנה קרן מענקים שנוסדה על ידי סר צ'רלס קלור בשנת 1965, בשם קרן קלור.

כעבור מספר שנים ייסד סר צ'רלס קלור קרן נוספת, קרן צ'רלס קלור 1979 ישראל, ככלי להרחבת פעילותו בישראל. לאחר פטירתו של סר צ'רלס קלור בשנת 1979, הפכה בתו, דיים ויויאן דאפילד ליושבת ראש שתי הקרנות, שהתמזגו בסופו של דבר לקרן אחת. גוף מאוחד זה שינה את שמו לקרן קלור לישראל בשנת 1998. מאז הקמתה עמדה קרן קלור בחזית הפעילות הפילנתרופית בישראל.

הקרן תרמה למגוון רחב של פרויקטים ומטרות לכל מגזרי האוכלוסייה ברחבי ישראל. הקרן תומכת בגופים גדולים וקטנים כאחד, לפרויקטים שונים ומגוונים, מעבודות בנייה ושיפוצים רחבי היקף, ועד לפעילויות בקנה מידה קטן יותר התורמות תרומה חשובה לא פחות לחיי הנתמכים.

סוגי המענקים

קרן קלור לישראל מעניקה מענקים אך ורק לארגונים ללא כוונת רווח השוכנים ופועלים בישראל, אשר רשומים במשרד הפנים של ישראל כארגונים ללא כוונת רווח או המוכרים על ידי רשויות המסים כמוסדות לתועלת הציבור הפטורים ממס הכנסה. 

הקרן אינה נותנת תמיכה כספית ליחידים ואינה נותנת מימון רטרואקטיבי, אינה מכסה גירעונות תקציביים, ואינה תומכת בדרך כלל במחקר, כנסים או הפקת ספרים, סרטים וקטעי וידיאו.

לאור מחויבויותיה הרבות, קרן קלור לישראל אינה בוחנת נכון להיום בקשות יזומות שלא התבקשו לקבלת מימון.

מלגות קלור - המלגה מיועדת לסטודנטים ואנשי מחקר צעירים העוסקים בכל תחומי מדעי הטבע והמדעים המדויקים, בכללם, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, מדעי החיים, מדעי כדור הארץ, מדעי המחשב, חקלאות, הנדסה וטכנולוגיה. מדי שנה מקבלים עשרה סטודנטים מלגת קיום לשלוש שנים, מענק אישי ותקציב להוצאות מחקריות. המלגות האלו מבוססות על מצוינות והאוניברסיטאות מגישות את המועמדים.

דוגמאות לפרויקטים נתמכים

לא נמסר

מידע להגשת מענקים

מועד הגשה

לא נמסר

אופן הגשת הבקשה

קרן קלור: לקרן קלור יש התחייבויות כבדות למספר פרויקטים, ועקב כך, הקרן אינה שוקלת בקשות חדשות למימון

מלגות קלור: אין אפשרות לפנות ישירות לקרן. קרן קלור אינה יכולה לקבל בקשות ישירות ממועמדים או לדון עם סטודנטים לגבי מלגות. נא להפנות את כל השאלות לרכז לימודי התואר השני או המלגות באוניברסיטה המתאימה. 

סקירה מהירה

  • סוג הקרן: משפחתית
  • תחומי פעילות והשקעה: בריאות, חינוך, ירושלים, מדע ומחקר, מגזר ערבי, קליטת עלייה, רווחה.
  • מיקוד גאוגרפי: ישראל
  • סכום התרומה הממוצע לארגון: מלגה על סך 27,000$ לשנה

פרטי קשר

  • שם איש קשר ותפקידו: קס ג’יקובס-לרמן, מנהלת משרד ורכזת תכנית מלגות קלור
  • דואר אלקטרוני: [[1]] scholars@clorefoundation.org.il
  • טלפון: 02-6250128
  • פקס: 02-6259243
  • ככתובת: קרן קלור לישראל, רח’ וושינגטון 1, ירושלים, 9418701

פורסם ב:13/06/2016