שלוש אסטרטגיות לניהול פילנתרופיה יעילה לצד קריירה משגשגת

מאמר

שלוש אסטרטגיות לניהול פילנתרופיה יעילה לצד קריירה משגשגת

לוגו הארגון

מאמר זה מציג שלוש אסטרטגיות המסייעות לשלב בין קידום הקריירה של התורם לבין קידום פעילות הנתינה שלו. תורמים רבים מתקשים לאזן בין הדרישות של מקום העבודה שאליו הם מחויבים לבין רצונם לעסוק בפעילות פילנתרופית ולקדם מטרות פילנתרופיות החשובות להם. אך למעשה ניתן למצוא דרך שתאפשר לתורם לעסוק בשני התחומים בצורה היעילה ביותר, באמצעות אסטרטגיות אלה.

המאמר מציג את שלושת האסטרטגיות מפיהם של פילנתרופים ידועים בעלי חברות גדולות, שהתראיינו והסבירו כיצד הם מצליחים לאזן בין קריירה ופילנתרופיה. הראיונות מוצגים בסרטונים קצרים שבהם הפילנתרופים נותנים עצות מתוך ניסיונם האישי, ומסבירים מהן מדוע בחרו באסטרטגיות אלה.

המאמר נכתב על ידי יוזמת Give Smart מבית Bridgespan Group, חברת ייעוץ לעמותות ומרכז ידע לארגונים ולפילנתרופים. יוזמת Give Smart שואפת לקדם פילנתרופיה יעילה יותר שמביאה לתוצאות והשפעה לאורך זמן.

שלוש אסטרטגיות לאיזון קריירה ופילנתרופיה

ישנם פילנתרופים שהחליטו להתרכז בעבודתם הפילנתרופית, ולכן עזבו את עולם העסקים. אך אחרים החליטו כי בחירה זו אינה הכרחית. ניתן לטפח קריירה משגשגת לצד עיסוק בפילנתרופיה יעילה. לשם  כך יש צורך, כמובן, לנקוט יוזמה ולאמץ כמה אסטרטגיות שיסייעו לתורם לעסוק בפעילות הפילנתרופית לעומק, מבלי להזניח את צורכי הקריירה שלו. להלן שלוש אסטרטגיות שאותם אימצו פילנתרופים משפיעים היכולות לסייע בכך.

שלוש האסטרטגיות

שלוש האסטרטגיות.png

1. פילנתרופים העובדים במשרה בכירה צריכים לקבוע סדר עדיפויות נוקשה

ג'וש בקנשטיין הוא המנכ"ל של חברת Bain Capital וגם ראש הוועד המנהל של קרן New Profit. האסטרטגיה שלו לאיזון בין קריירה ופילנתרופיה כוללת הגבלת מספר המטרות הפילנתרופיות ותיעדוף של הזמן שהוא מקדיש לכל מטרה. לשם כך הוא ואשתו, אניטה, חילקו את הפילנתרופיה שלהם לשלושה  תחומי עניין עיקריים - חינוך גבוה, מחקר רפואי ועוני בעיר שבה הם גרים. עבור מטרת קידום החינוך הגבוה והמחקר הרפואי הם בחרו להתמקד בתרומה כספית למוסדות חינוך שבהם הם למדו או למוסדות רפואיים ידועים בבוסטון. כך הוא יכול להקדיש את הזמן שנותר לו לתחום הפילנתרופי השלישי - מטרות עירוניים למיגור עוני, האזור שבו הוא מרגיש שצריכים אותו יותר מכול ושבו הוא מסוגל להביא לשינוי.

התורם צריך גם לבדוק באמצעות ניסוי וטעיה כיצד הוא יכול לאזן בין הקריירה והפעילות הפילנתרופית. בתחילת דרכו הפילנתרופית בחר פול טודור ג'ונס, מייסד ארגון ההשקעות Tudor Investment Corporation וקרן Robin Hood Foundation, להתמקד בעבודה בפועל עם ילדים בבית הספר שבו הוא תמך, עד שהבין כי עליו למצוא איזון אחר בין הקריירה והפילנתרופיה. כדי שיוכל לתרום את סכום הכסף הגדול שהוא שואף לתרום, עליו להשקיע בעבודתו. כיום הוא עובד ישירות עם ילדים אך משקיע יותר  בעבודה במטרה לייצר את הסכומים הדרושים לפילנתרופיה.

לחץ/י כאן לקריאת סיכום המאמר במלואו: שלוש אסטרטגיות לניהול פילנתרופיה יעילה לצד קריירה משגשגת


לחץי כאן לתחום הפילנתרופיה בשיתופים