סיכום מאמר - 10 כללי הזהב לתורם ולעמותה

מאמר

סיכום מאמר - 10 כללי הזהב לתורם ולעמותה

לוגו הארגון

התוכן בדף זה נכתב על ידי רשם העמותות, ושועי פוגל, E-Jewish Philanthropy (סיכום מאת פז רפפורט עבור שיתופים)


מאמר זה מציג את עשרת הכללים לתורם הישראלי שפרסם רשם העמותות בישראל, שמתוכם נגזר ועשרת הכללים לעמותות המבקשות לנהל מערכת יחסית תקינה עם התורם.

  עשרת הכללים לתורם נכתבו על ידי רשם העמותות ברשות התאגידים, המבקש להסדיר את התנהלותם של התורמים מול העמותות, כמו גם את התנהלותן של העמותות בישראל לפי חוקי המדינה.

עשרת הכללים לעמותה נכתבו בידי שועי פוגל, הכותב בלוג באתר E-Jewish Philanthropy, אתר פילנתרופי המוכוון לגורמים במגזר השלישי בארץ ובחו"ל המתעניינים בפילנתרופיה עם דגש יהודי.

מאז ומעולם היה ערך העזרה ההדדית ערך מרכזי בחברה הישראלית. גם כיום מהווה ערך זה את אחד מאבני היסוד של החברה ומנכסיה החשובים ביותר. אחד מהמקומות המרכזיים בהם בא ערך זה לידי ביטוי הוא המגזר השלישי.

פעילותן של עמותות וחברות לתועלת הציבור משלימה פעמים רבות את פעילות המגזר הציבורי, ובולטת בעיקר פעילותם של ארגונים קהילתיים, ארגונים חברתיים, ארגוני צדקה ומרכזי סיוע.

מטרת הכללים שנועדו לתורמים הפרטיים היא להפוך את תרומתם לבטוחה יותר, כך שהם יוכלו לוודא כי תרומתם אכן תביא להשפעה, ואילו הכללים המיועדים לעמותות יסייעו לעמותות ליצור קשרים רבים יותר עם תורמים ולגייס אותם למען מטרות העמותה.

כללי זהב אלה אמורים לשמש ככללים הבסיסיים עבור כל תורם שרוצה לתרום לעמותות בישראל, ועבור כל עמותה שרוצה למשוך את התורמים לסייע בהשגת מטרותיה. תורם חכם יותר שבידו מידע רב יותר, ועמותות הפועלות בשקיפות רבה יותר יובילו להגברת רמת הפעילות במגזר השלישי ולתמיכה רבה יותר בעמותות בישראל.

לחץ/י כאן לצפייה בסיכום כללי הזהב לתורמים ולעמותות


לחץ/י כאן למאמר המלא באתר רשם העמותות

לחץ/י כאן למאמר המלא בבלוג E-Jewish Philanthropy