מדריך - מחויבות לתת: הכרת מניעי הנתינה שלך

כלי

מדריך - מחויבות לתת: הכרת מניעי הנתינה שלך

לוגו הארגון

תקציר: 

המדריך The Giving Commitment: Knowing Your Motivation נכתב על-ידי ארגון היועצים המקצועיים על שם רוקפלר, ארגון ללא מטרות רווח שמסייע לתורמים מכל העולם לעסוק בעשייה פילנתרופית בצורה מחושבת ויעילה. המדריך תומצת לכלי המונגש לך כמצגת קלה לשימוש.

במדריך מוצגת סקירה של הסיבות בגינן מחליטים אנשים שונים לעסוק בפילנתרופיה. המדריך מפרט לגבי כל מניע ומניע, ומיועד לתורמים חדשים או לאלו המנוסים המבקשים להתבונן מקרוב במניעי הנתינה שלהם. המדריך יסייע לך להגיע להבנות חדשות אודות תהליך הנתינה שלך כדי שתוכל לבנות את אסטרטגיית הנתינה שלך או לשפר אותה. כך תהליך הנתינה שלך יהיה ממוקד יותר ותוכל להשיג את מטרות הנתינה שלך באופן יעיל יותר.

אנו מנגישים לך את תקציר המדריך ככלי לשימושך: הוא יכול לסייע לך להבין מהם מניעיך וכיצד הם משפיעים על תרומתך.

למצגת המדריך מחויבות לתת - הכרת מניעי הנתינה שלך לחת כאן


לתקציר מדריך מחויבות לתת - הכרת מניעי הנתינה שלך לחץ כאן


גוף הכלי: 

מה במדריך?

  • הקדמה - הצגת החלקים השונים של המדריך, והסבר קצר מדוע המניעים לתרומה חשובים כל כך להשגת אסטרטגיית נתינה מוצלחת.
  • עד כמה אתה מכיר את מניעי הנתינה שלך? עליך להתחיל את תהליך הנתינה בכך שתשאל את עצמך כמה שאלות מנחות לגבי תהליך הנתינה שלך בכללו, הנוגעות למניעי הנתינה שלך ולגורמים המשפיעים על תהליך הנתינה שלך. לדוגמה, תוכל להתחיל בשאלה "האם אני מרגיש סיפוק מהנתינה, ואם כן - מתי?". זכור, אין תשובה אחת נכונה, עליך לענות על השאלה כמיטב יכולתך ולהשתמש בתשובה להמשך שיפור תהליך הנתינה.
  • נתינה מהלב ומהראש - פעילות פילנתרופית אינה מסתמכת רק על מחקר ואיסוף נתונים, אלא מושפעת גם מרגשות ומחמלה. עליך לדעת לאזן בין הבנתך האינטלקטואלית את הצרכים הפילנתרופיים לבין רגשותיך לגביהם. אם תבחר במטרות נתינה שלגביהן אתה נלהב, תרומתך תהיה יעילה הרבה יותר. על הלב והשכל לשתף פעולה כדי ליצור את הפעילות הפילנתרופית הטובה ביותר.
  • מחויבות כבסיס לתרומה - מניעי הנתינה הם רבים ומגוונים, ולכל תורם מניעים אישיים משלו. עליך להגדיר את מניעיך, כדי שתוכל לבסס את ההחלטות הפילנתרופיות שלך עליהם. להלן מספר מניעים לדוגמה, שאיתם תוכל להזדהות. המשותף למניעים אלו היא תחושת המחויבות של התורם כלפי המטרות הפילנתרופיות שלו:
  1. ערכי משפחה - האם אתה שואף לשתף את משפחתך בפעילות הפילנתרופית, לכבד את הערכים של אבותיך או אולי לתת תוקף לערכים שעליהם גדלת?
  2. מורשת - האם אתה מעדיף להיזכר בזכות פעילות נוספת חוץ מפעילותך הכלכלית, או ליצור תרבות משפחתית של נדיבות, ולהוריש הלאה את ערכיך ולא רק את הונך?
  3. ניסיון עבר - האם אתה שואף לסייע לאחרים כפי שאחרים סייעו לך בעבר?
  • סיכום - סיכום המסר המועבר במדריך, שלפיו זיהוי המניעים וחיבורם אל מטרות התרומה ייסעו ליצירת בסיס נתינה איתן ולהגעה לבחירות פילנתרופיות חכמות.

למצגת המדריך מחויבות לתת - הכרת מניעי הנתינה שלך לחת כאן


לתקציר מדריך מחויבות לתת - הכרת מניעי הנתינה שלך לחץ כאן


מדריך זה נכתב על ידי פז רפפורט עבור שיתופים