מדריך - ניהול אנשים בארגון חברתי

כלי

מדריך - ניהול אנשים בארגון חברתי

לוגו הארגון

תקציר:
ניהול אנשים בארגון חברתי.jpg
משימתו המרכזית של מנהל הארגון החברתי היא להוביל את הארגון לקידום שינוי חברתי וליצירת השפעה חברתית על בסיס תפיסת עולם חברתית וערכית. המשאב המרכזי של המנהל להשגת מטרותיו הוא אנשי הארגון. ההנהלה המתנדבת, ההנהלה השכירה, המתנדבים והעובדים יוצרים פסיפס אנושי ייחודי לארגונים חברתיים ועל המנהל מוטלת המשימה לדעת להנהיג ולהוביל את אנשיו למימוש חזון הארגון ובו בזמן לדאוג לזכויותיהם, לרווחתם ולהתפתחותם המקצועית. מקורות הנעתם של האנשים בארגון החברתי מחייבים את המנהל להיות רגיש לאופן שבו הוא מנהל אותם תוך התמודדות עם מורכבויות רבות.

מדריך זה מטרתו לשמש כלי עזר למנהלים בארגונים חברתיים לניהול האנשים בארגון. המדריך משלב ידע גנרי בתחום ניהול משאבי האנוש תוך חיבור והתאמה לצרכים הספציפיים של ארגונים חברתיים. המדריך מתמקד בכלים המרכזיים שילוו את המנהל בבואו להגדיר מדיניות ולקבל החלטות בתחום זה בארגונו.

לכתיבת המדריך חברו יחד שני ארגונים חברתיים, שתיל ושיתופים, המחזיקים בידע שונה ומשלים על עבודתם של מנהלים חברתיים בשדה בישראל.

מרכז שיתופים עוסק בפיתוח הניהול החברתי בישראל ובתוך כך מקדם פיתוח, הפצה והנגשה של מרב הידע המקצועי עבור מנהלים וארגונים חברתיים באמצעות הרשת ובאמצעות תכניות למנהלים.

שתיל עוסק למעלה מ-30 שנים בפיתוח ידע לקידום שינוי חברתי והוא בעל מומחיות וידע כתוב בתחום ניהול אנשים ומשאבי אנוש. בשתיל מערך של הכשרות וייעוץ בתחום ניהול האנשים בארגון החברתי.

עבודה משותפת זו הניבה שילוב של עולמות ידע משלימים - שינוי חברתי, ניהול חברתי, ניהול משאבי אנוש וניהול אנשים, ואנו שמחות על ההחלטה לחבר את הידע ואת הרצון של הארגונים לבניית תשתית כתובה עבור מנהלים חברתיים לקידום פעילותם של ארגונים חברתיים בישראל.

העושות במלאכה:

כתיבה: יסמין רובין-קופר, פרק תנאי העסקה נכתב בשיתוף רו"ח פזי לנדשטיין

צוות מקצועי: אינדה קריקסונוב, חגית שחר, מירי יעקובי-הורוביץ, דברה לונדון

תיקוף מקצועי: זהר פרופר, שרון פרנקל

עריכה לשונית: חמוטל לרנר

גוף הכלי:

תוכן העניינים

  • מבוא - על יחסי עובדים וארגון
  • מוטיבציה בעבודה - מה גורם לאנשים לפעול?
  • תהליכי מיון בארגון
  • כניסה לתפקיד
  • הכשרה ופיתוח מקצועי
  • הערכת עובדים
  • תנאי העסקה
  • סיום העסקה - פרידה ופיטורין
  • נספחים: 1. דוגמאות לתיאור תפקיד ולדרישות תפקיד 2. דוגמה לסדנת מיון קבוצתית ולטופס צפייה בסדנה 3. טופס סיכום לראיון 4. טופס הערכה ומשוב * נספחים לפרק תנאי העסקה

להורדת המדריך: ניהול אנשים בארגון חברתי


* חוברת זו כתובה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, והדברים מופנים לשני המינים.