מחפש/ת משמעות - מדריך הסבה למגזר השלישי

כלי

מחפש/ת משמעות - מדריך הסבה למגזר השלישי

לוגו הארגון

אם החלטת לצאת למסע של הסבה מקצועית אל המגזר השלישי - החוברת שלפניך מכוונת אליך.  לחוברת מספר מטרות. המטרה הראשונה - לתת לך, הקורא/ת, מידע בסיסי אודות החברה האזרחית והמגזר השלישי בישראל, המטרה השנייה - להציג בפניך את הפעילות של ארגוני המגזר השלישי ואפשרויות התעסוקה במגזר השלישי, והמטרה השלישית - לסייע לך, לבצע אבחון עצמי כדי לברר מה הם התחומים במגזר זה העשויים לעניין אותך, מה הן אפשרויות התעסוקה הרלוונטיות עבורך, וכיצד עליך לפעול כדי לממש אותן.

כתבנו את החוברת הזאת, לאחר מאות שעות מפגש עם "מתעניינים" במגזר השלישי ומתוך הבנה שישנם מאפיינים וצרכים משותפים לחלק גדול מה"מתעניינים". צרכים אלה מתרכזים בעיקר בלמידת המגזר השלישי על תפקידיו ובניהול תהליך אישי מותאם ורלוונטי לתפקידי ניהול במגזר השלישי.

החוברת בנויה כך שניתן להשתמש בה באופן מודולארי ולקבל מענה לכל אחת מהמטרות בנפרד או כתהליך שלם. אנו ממליצות לך להתייחס אל החוברת כאל חוברת עבודה שתלווה אותך לאורך תהליך הבירור. במהלך החוברת מוצעים לך מספר כלים שמזמינים לחקירה עצמית של הידע והעמדות שלך לגבי המגזר השלישי על ארגוניו ורצונך לקחת בו חלק פעיל. ביצוע המטלות ודיון בשאלות הם שלבים מומלצים בתהליך, ולכן כדאי להקדיש להם זמן. 

אנו מקוות כי תהליך העבודה המוצע במהלך הקריאה ובסופה יסייע לך במציאת דרכך במגזר.  

החוברת משלבת ידע מקיף אודות ארגוני המגזר השלישי אותו אספנו במהלך שיחותינו עם בעלי/ות תפקידים במגזר השלישי ובהלימה עם תפיסת עולמם, וכן ניסיון שצברנו בליווי מנהלים במעברים דומים לשלך.

להורדת החוברת המלאה לחצו כאן